Za parkowanie można płacić telefonem

telefon
telefon

Od dzisiaj w strefie płatnego parkowania w Złotoryi można  płacić bezgotówkowo, za pomocą telefonu z dostępem do internetu. 

                                                                                                                                              

Aby skorzystać z nowej formy płatności, wystarczy pobrać na smartfona bezpłatną aplikację moBILET, a następnie zasilić konto przelewem i skonfigurować ustawienia. Po zaparkowaniu na parkingu w centrum miasta wystarczy wybrać w telefonie opcję „parkowanie” i określić czas postoju. System ściągnie z konta odpowiednią kwotę za bilet i prześle informację o tym na smartfon należący do parkingowej, która kontroluje samochody w płatnej strefie.


Za pierwszą godzinę postoju kierowca zapłaci telefonem tak jak przy tradycyjnej płatności przez parkometr, czyli 1 zł, to po jej upływie będzie mógł się rozliczać za każdą minutę rzeczywiście spędzoną na parkingu.

W siedzibie Straży Miejskiej w Złotoryi dostępne są naklejki na przednią szybę auta, informujące o tym, że właściciel pojazdu używa sytemu płatności internetowej. Nie jest to jednak warunek konieczny do korzystania z moBILET-u. – Brak naklejki za szybą nie naraża na opłatę dodatkową. Parkingowa przy kontroli  skanuje numer rejestracyjny każdego samochodu. Jeśli właściciel wykupił bilet przez aplikację, system nie pozwoli wystawić opłaty dodatkowej.


zlotoryja.pl
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.