Skarga Stowarzyszenia Ruch Społeczny Gminy Zagrodno na Wójta Gminy Zagrodno!

Referendum w Zagrodnie Fot. Archiwum własne
Referendum w Zagrodnie

Skarga została uznana za zasadną, choć treść  uzasadnienia uchwały różni się trochę od treści złożonej skargi. Nie chodziło nam jedynie o fakt, że  wójt nie udziela odpowiedzi na wnioski o informację publiczną, a głównie o to, że skargi na swoja bezczynność i zaskarżone decyzje o odmowie  udzielenie informacji nie przesyła do WSA we Wrocławiu i do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Legnicy, stawiając się w naszej ocenie ponad prawem- powiedział Bogusław Kamiński.

Sama skarga zamiast trafić do rady została przez Wójta skierowana do prawnika, gdzie była przetrzymywana  kilka dni i musieliśmy w tej sprawie interweniować . Wójt tłumaczy swoje postępowanie faktem, że nadużywamy tego uprawnienia, składając dużo wniosków przez co dezorganizujemy  pracę urzędu. To nieprawda- gdyż na nasze wnioski nikt nie odpowiada i na pewno nie są one przydzielane na stanowiska merytoryczne . 

Obecnie jesteśmy w posiadaniu 7 wyroków. Od dwóch pani wójt odwołała się do  Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który stwierdził,  że sprawy zwraca do ponownego rozpatrzenia przez WSA, ponieważ wyroki są rażąco niskie.  

Dokumenty związane ze skargą : dokumenty

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.