PixelMania we Wleniu już wkrótce

PixelMania 2k18
PixelMania 2k18

Tradycyjnie, jak co roku we Wleniu zrobi się bardzo kolorowo. Wszystko to za sprawą sierpniowego wydarzenia PixelMania 2k18, międzynarodowego wydarzenia fotograficznego skupiającego pasjonatów cosplayu z całego świata

Event odbędzie się w drugi weekend sierpnia 2018 roku we Wleniu, a mieszkańcy okolicznych miejscowości po raz kolejny będą przecierać oczy ze zdumienia, mijając postaci z popularnych bajek, filmów i gier wideo.

Czym jest cosplay? “Cosplay to nie tylko "przebieranie się". To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie, na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.” - mówi Mateusz Zahora, znany polski fotograf cosplayowy ze Studia Zahora.

W tym roku na wydarzeniu pojawi się około 150 uczestników z niemal całego świata. Zainteresowanie PixelManią wyrazili artyści z 30 krajów, w tym USA, Kanady, Chin, Turcji, Brazylii, Meksyku, Australii czy Nowej Zelandii. Wśród gości pojawią m.in. Kamui Cosplay, Sweet Angel, eosAndy i Studio Zahora.

Wleń jest malowniczym i przepięknie usytuowanym miasteczkiem, które idealnie nadaje się jako baza wypadowa takiego wydarzenia. Nieopodal miasta znajdują się bowiem nie tylko ruiny zamku, Pałac Książęcy czy zapora, ale również niezwykłe dzieła natury, do których zaliczamy np. mały wodospad w Dzikim Wąwozie. Partnerami PixelManii są między innymi Siruwia, Fundacja Twoje Dziedzictwo, Alpaki z Proszówki, dzięki którym uczestnicy mają dostęp ogrodu japońskiego, pięknego kościoła Perły Żeliszowskiej, a także mogą zrobić sobie zdjęcia z uroczymi alpakami.

Fundacja Nasz Wleń
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.