Nie będzie wymiany pieców w Zagrodnie

smog Fot. pixabay.com
smog

Z początkiem roku 2019 Gmina Zagrodno zaangażowała się w projekt wymiany węglowych źródeł ciepła na ekologiczne. Zainteresowani wymianą mieszkańcy mogli liczyć na znaczne dofinansowanie i wielu złożyło deklarację udziału w projekcie.

Przez cały rok 2019 zbierano ankiety od mieszkańców  odnośnie zapotrzebowania na wymianę źródeł ciepła oraz wskazanie, jakie instalacje ich interesują. Przeprowadzono również cykl spotkań z mieszkańcami.
Radny Jan Kotylak, w interpelacji złożonej 13 listopada, zapytał panią wójt Karolinę Bardowską: 

Na jakim etapie jest realizacja? Ile osób skorzystało z możliwości modernizacji systemu grzewczego z dofinansowaniem?

Odpowiedzi na interpelację radnego do tej pory nie opublikowano. 

Mieszkańcy, którzy zaangażowali się, otrzymali jednoznaczną odpowiedź na sesji 20 grudnia. Dofinansowania nie będzie.  Na konkurs wpłynęły 24 projekty. 8 nie spełniło kryteriów oceny formalnej. Listę projektów, które nie spełniły wymogów oceny formalnej ogłoszono na początku października, wśród nich projekt Gminy Zagrodno (link).

Z wideorelacji z sesji wynika, że przyczyną było wysłanie projektu jeden dzień po terminie przez Urząd Gminy Zagrodno. Szkoda bo dofinansowanie dla mieszkańców mogło sięgnąć 85 % kosztów kwalifikowalnych, a realna dotacja od 15 do 30 tysięcy złotych zł.
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.