Naprawmy to!

podwórko Fot. Archiwum własne
podwórko

Stowarzyszenie Edukacja Przyszłości w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizuje projekt Działajmy Razem. Działania projektowe obejmują między innymi aktywizację obywateli w obszarze dbania o przestrzeń miejską. Zamierzamy utworzyć miejsce na naszym portalu podobne do naprawmyto.pl

W trakcie działań projektowych uczestnicy opracują sposób prezentacji alertów i nawiążą współpracę z instytucjami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo w mieście aby informacje od mieszkańców trafiały pod właściwe adresy i były szybko załatwiane pozytywnie.

Już  na spotkaniach rekrutacyjnych uczestnicy wystąpili z pierwszym zgłoszeniem: Wygląd podwórka posesji przy Rynku 21-22 w porównaniu do pięknie wykonanej  renowacji do strony rynku, pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy chcieliby aby dojścia do klatek schodowych i teren wokół nich był należycie zadbany i był dla nich wizytówką nie zaś jak dotychczas powodem do wstydu i zażenowania.

Mieszkańcy zwracają się z prośbą do właściciela (Urząd Miejski) o remont dojść do klatek schodowych, renowację terenów zielonych wzdłuż klatek oraz ustawienie znaku zakazu parkowania dla samochodów osobowych i innych pojazdów przed klatkami schodowymi, usunięcie starego metalowego trzepaka, a w jego miejsce posadzenia trawy. Proponują również wykonanie parkingu za boksem śmietnikowym, gdzie obecnie znajduje się skrawek zieleni wraz z ławkami.

Stan chodnika, który jest dojściem do klatek schodowych, jest zły. Płyty są spękane, miejscami wybrakowane i nierówne co może prowadzić do wypadku zwłaszcza, że większość mieszkańców posesji to osoby starsze. Chodnik ten jest ciągle zastawiany, co uniemożliwia swobodne przejście nie wspominając nawet o przejechaniu wózkiem czy przeniesieniu mebli. Trzepak, z którego nikt nie korzysta jest pozostałością starej epoki, a jedynie co się na nim pojawia to zjadająca go rdza.

 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.