Jak to jest naprawdę z halą modułową?

hala modułowa Fot. Archiwum własne
hala modułowa

W związku z dużym zainteresowaniem opinii publicznej informacjami na temat odbioru hali modułowej zadaliśmy  w tej sprawie pytania rzecznikowi starostwa- panu Jackowi Grabowskiemu. Bardzo szybko otrzymaliśmy odpowiedź następującej treści:

Pytania:

1. Czy prawdą jest, że obecnie dokumentacja znajduje się w Starostwie?

2. Jak długo potrwa procedura podjęcia decyzji o dopuszczeniu obiektu do użytkowania?

3. Czy prawdą jest, że przedłużająca się procedura odbioru wynika z nieścisłości pomiędzy projektem a ostatecznym kształtem inwestycji?


Odpowiedź:

Powiatowy inspektor Nadzoru budowlanego stwierdził niezgodność realizacji inwestycji z uzgodnionym projektem. Inwestor złożył tzw. projekt zamienny, pozwalający na kontynuację i zakończenie inwestycji. W lipcu bieżącego roku PINB wydał decyzję pozwolenie na użytkowanie. Jeśli potrzebuje Pani więcej szczegółów, proszę pytać powiatowego inspektora.

Zadzwoniliśmy do powiatowego inspektora, który stwierdził:

Projekt zamienny robi się w momencie, kiedy występują odstępstwa od projektu, który został zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe, w tym przypadku- Złotoryja. Tutaj były odstępstwa w zakresie ochrony pożarowej i zostały poprawione.

Zapytaliśmy więc czy prawdą jest , że parametry materiałów użytych przez wykonawcę są niezgodne z projektem początkowym. Pan inspektor stwierdził, że w ich kompetencji nie leży kontrola użytych materiałów, bazują bowiem na składanych z projektem oświadczeniach.

Odpowiedzialność za ewentualne niezgodności w tym zakresie ponosi: inwestor- czyli Gmina Miejska Złotoryja oraz zatrudnieni przez nią: inspektor nadzorujący i kierownik budowy. 

Pytań w sprawie jest dużo, a o szczegółową odpowiedź wcale nie tak łatwo. Pan inspektor doradził nam, że najlepiej zwrócić się po informacje do źródła, czyli Gminy Miejskiej, która jest inwestorem przedsięwzięcia.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.