ANR sprzedała działki na LSSE za 3,1 mln zł

Złotoryja_LSSE
Złotoryja_LSSE

W dniu wczorajszym Agencja Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na sprzedaż dwóch działek objętych terenem złotoryjskiej podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Działki nr 91/18 i 91/19 (obręb nr 7) mają łączną powierzhcnię 8,55 ha, a ich wartość rynkowa wynosi 3 086 000 zł. Wspomniane tereny inwestycyjne dawniej były własnością PGR. Po transformacji gospodarczej trafiły pod opiekę Agencji Nieruchomości Rolnych. W większości są to grunty posiadające III klasę ziemi, przez co wyłączenie ich z użytku rolnego jest bardzo drogie - od ok. 250 do 310 tys. zł/ha.

Dwa poprzednie postępowania przetargowe nie wyłoniły nabywcy. Po ostatnich zmianach w rządzie przetargi ANR zostały na jakiś czas wstrzymane przez co ostatni przetarg, który miał być rozstrzygnięty w drugiej połowie listopada, został odwołany. Na szczęście po kilkunastu dniach rozpisano nowe postępowanie.

Transakcja jest związana z wejściem do LSSE nowego podmiotu - firmy Borgers, która docelowo ma zatrudnić kilkaset osób. Przedsiębiorstwo rodzinne, którego prezydentem jest Werner Borgers działa w branży automotive. W swoich fabrykach na całym świecie, licząca już przeszło 150 lat firma, zatrudnia ok. 6000 osób.

Wiadomo również, że w ostatnich dniach Rada Nadzorcza LSSE wyraziła zainteresowanie powiększeniem terenu złotoryjskiej podstrefy o kilkanaście hektarów. Docelowo możliwe jest przyłączenie do obecnie objętych strefą 44 ha kolejnych 55 hektarów.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.