Zaufanie do burmistrza Złotoryi coraz mniejsze

Barbara Zwierzyńska - Doskocz, Robert Pawłowski Fot. Archiwum własne
Barbara Zwierzyńska - Doskocz, Robert Pawłowski

W czasie drugiej kadencji zaufanie radnych dla burmistrza Złotoryi z roku na rok spada. W 2019 roku wszyscy obecni radni głosowali za udzieleniem wotum zaufania, w 2020 trzech było przeciw, a w tym roku już pięciu na 14 głosujących

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Złotoryi odbyła się debata nad raportem o stanie gminy. Była to raczej skromna debata. Mieszkańcy nie wzięli w niej udziału i tylko 5 radnych zabrało głos. 

W obszernej wypowiedzi Barbary Zwierzyńskiej Doskocz wybrzmiewało rozczarowanie sposobem zarządzania miastem obecnego burmistrza, podkreślała brak współpracy z mieszkańcami i radnymi. Mówiła o nieudolności ekipy zarządzającej miastem w wielu obszarach. 

Radny Paweł Okręglicki mówił o braku działań, które zapobiegałyby wyjazdowi młodych ze Złotoryi, a radny Pożar podkreślał, że złotoryjanie oczekują od urzędników innego stylu pracy i większego szacunku dla radnych i mieszkańców.

Radny Antonowicz, który jest radnym od wielu kadencji stwierdził, że dyskusje powinny odbywać się na komisjach, a nie podczas sesji. Widać, że radny nie jest na bieżąco z prawem. Ustawodawca określił, że debata nad raportem odbywa się podczas sesji.

Wotum zaufania nie udzielili burmistrzowi radni: Barbara Zwierzyńska - Doskocz, Paweł Okręglicki, Paweł Maciejewski, Agnieszka Zawiślak i Eugeniusz Pożar.


Fragmenty dyskusji - link

Całą wideorelację można obejrzeć na stronie miasta

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.