Metroplan chce inwestować w Zagrodnie!

Wójt Karolina Bardowska, Rada Gminy Zagrodno
Wójt Karolina Bardowska, Rada Gminy Zagrodno

W Zagrodnie pojawiła się szansa na sporą inwestycję, która mogłaby pomóc w rozwoju gminy i poprawić jakość życia mieszkańców. Pojawił się inwestor, który chce kupić 200 ha po byłym lotnisku w Łukaszowie,  by wybudować tam park przemysłowo-logistyczny z zapleczem: hotelem, obiektami rekreacyjnymi, centrum gastronomiczno-handlowym, farmą fotowoltaiczną i wiatrową. Gmina ma szansę na 2,5 tysiąca nowych miejsc pracy, znaczące zwiększenie dochodów i rozwój.

Jak zwykle przed podjęciem takiej decyzji jest entuzjazm i nadzieja, są też wątpliwości. Niektórzy sugerują, że radni będą protestować, choć po rozmowach widać, że pomysł się podoba, ale potrzeba pogłębionej analizy, bo skutki inwestycji mogą się niekorzystnie odbić na pewnej części mieszkańców gminy. Poniżej wypowiedź radnego Jana Kotylaka:

Pani wójt nie planuje inwestycji tylko sprzedaż terenów w Łukaszowie. Pomysł mi się podoba, ale jest to pierwsze wrażenie po spotkaniu i obejrzeniu wizualizacji. Pewnie ma też jakieś wady i niesie zagrożenia. Dzisiaj trudno powiedzieć jakie. W krótkim czasie konieczne będzie zdefiniowanie zalet i zagrożeń.

Myślę, że zalet jest więcej , a zagrożenia uda się zminimalizować lub ominąć . Tak myślę w tej chwili, ale może rację mają sceptycy ? My mamy już farmy wiatrowe , które swoimi strefami wpływów zablokowały budownictwo mieszkaniowe na znacznym terenie gminy. Kiedy powstawały , strefy miały promień 500m. Po nowelizacji przepisów jest 2000m i 1500m - jest różnica prawda? Trudno się dziwić ludziom , że się boją.
Są zwolennicy i są przeciwnicy. Zwolennicy mieszkają daleko od planowanych inwestycji i widzą tylko korzyści. Przeciwnicy mieszkają "na trasie " lub obok. Oczywiście , że dla interesu większości można ich poświęcić - przecież nam się będzie żyło lepiej.....Trzeba będzie się dwa razy zastanowić zanim raz się naciśnie przycisk maszynki do głosowania.

Mam nadzieję , że nacisnę właściwy przycisk.

Szczegółowe informacje można uzyskać oglądając transmisję

Prezentacjatekst
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.