Jak to jest z tymi badaniami w Przychodni Rejonowej w Złotoryi?

Barbara Zwierzyńska Doskocz
Barbara Zwierzyńska Doskocz

Na Komisji Budżetu i Finansów omawiano sytuację finansową Przychodni. Obecny na niej kierownik - Ireneusz Żurawski- odpowiadał na pytania radnych.

Na wstępie kierownik zakomunikował:

Otrzymaliście Państwo ode mnie wszystkie najważniejsze dokumenty: czyli bilans finansowy oraz  rachunek zysków i strat Przychodni za rok 2019.
Przychody Przychodni były na poziomie 4.586218, 65, koszty wyniosły 4.571034 ,04. Około 90 procent to wpływy z NFZ, 7 procent inne- u nas głównie z wynajmu pomieszczeń, a także  z odpłatnych usług medycznych. Płynność finansowa jest cały czas utrzymywana. Jest to informacja ogólna, ale chyba najistotniejsza. Teraz chętnie odpowiem na bardziej szczegółowe pytania Państwa radnych.

Radna Barbara Zwierzyńska-Doskocz

Pierwsza rzecz, która przykuła moją uwagę- to był poziom wydatków na badania diagnostyczne . Zaniepokoiło mnie , że w porównaniu z zeszłym rokiem ten poziom dosyć mocno spadł,  prawie o 40 tysięcy i na przestrzeni 10 lat takiego dużego spadku nie było. Ciekawi mnie, co się wydarzyło, zwłaszcza, że w sprawozdaniu jest napisane, że coraz więcej osób starszych jest objętych opieką przychodni i na logikę wydawałoby się, że takich wydatków będzie raczej przybywać.

Ireneusz Żurawski

Najkrócej mógłbym powiedzieć,  że nie ma Pani racji. W roku 2018 zostało wykonanych 35602 badań, w 2019 - 36242 badania.Wykonaliśmy tych badań więcej w roku 2019. Oczywiście, ja mówię o ilości wykonanych badań.


Radna Barbara Zwierzyńska-Doskocz

A ja mówiłam o wydatkach!


Ireneusz Żurawski

Można zrobić badanie krwi za 5 zł i można za 15 zł. Najprościej można to wyjaśnić w ten sposób:  badaliśmy rynek i podpisaliśmy dużo korzystniejsze umowy na wykonanie badań diagnostycznych. Wniosek: przy zwiększonej liczbie badań, zapłaciliśmy za nie mniej.


tekst
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.