Kopalnia Złotych Talentów na finiszu

KZT Fot. Archiwum własne
KZT

5 grudnia- młodzież z Fundacji TROOD, która bierze udział w programie Równać Szanse, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności- zakończyła drugi dzień nagrań spektaklu dotyczącego problemów młodzieży.

W naszym projekcie młodzież rozwija swoje umiejętności społeczne - jest bardziej świadoma siebie, wzmacnia swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości oraz uczy się podejmować codzienne obowiązki związane z projektem. Dzięki temu, mamy nadzieję, że łatwiej i odważniej wejdzie w dorosłe życie. Ten projekt nie był łatwy - pandemia wpłynęła na nasz wszystkich, a dzieci i młodzież zamknięci w domach odczuwają ją szczególnie mocno. Jestem dumna z naszym dziewczyn - taniec stał się dla nich furtką do radości i "normalności" w tych "dziwnych czasach" - mówi koordynator Ewa Olszak-Dyk.

Po nagraniu ostatniej sceny był płacz, śmiech i łzy, bo włożyłyśmy w te działanie naprawdę dużo serca i pracy, spektakl od początku do końca tworzyłyśmy same - od wyboru tematyki, bo choreografię, muzykę czy stroje - komentują młode uczestniczki.

Formuła projektu musiała zostać zmieniona i przeniesiona do Internetu. Spektakl miał być ważnym wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców miasta i okazją, aby pochylić się nad tak ważną, a czasami zaniedbywaną grupą społeczną, jaką są młodzi w naszym mieście i tak też się stanie, zapewnia Fundacja Trood. 2 długie dni nagrań zaowocują mocnym materiałem o obawach, troskach i problemach młodzieży.

Premiera online odbędzie w styczniu i już Państwa serdecznie na nią zapraszamy. Poza możliwością obejrzenia spektaklu będzie to również okazja do spotkania z młodzieżą, która brała udział w projekcie.

                                                                           Aleksandra Roś

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.