Kolejne Mistrzostwa Fundacji ANIMUS z jeszcze większym sukcesem

Fundacja Animus
Fundacja Animus

VII Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością już za nami. W tym wyjątkowym dniu tj. 24.09.2021 r. został pobity rekord, bo aż 110 uczestników wzięło udział w Mistrzostwach.

Przybyli do nas autokarami z takich miejscowości jak: Wałbrzych, Kamienna Góra, Bolesławiec, Chojnów, Świdnica, Świebodzice oraz Złotoryja. A wszystko to dzięki wsparciu Wójta Gminy Złotoryja  Jana Tymczyszyna , który objął Patronatem Honorowym Mistrzostwa. Dziękujemy również naszemu współorganizatorowi – Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Złotoryja z Panem Dyrektorem Jarosławem Szapowałem na czele.

Fantastyczny klimat i dobrą zabawę podczas płukania złota zawdzięczamy przybyłym członkom Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Księstwa Legnickiego, którzy przeprowadzili zawody płukania złota na najwyższym poziomie. 

Fantastyczne zabawy ruchowe oraz warsztaty z malowania na folii pod hasłem – płukanie złota z ANIMUS-em wszystkich mocno zintegrowały i rozruszały. Zawdzięczamy to Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu ze Złotoryi.  Wszystkie atrakcje cieszyły się OGROMNYM zainteresowaniem.
Obok przeprowadzanych warsztatów i zabaw była fotobudka, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Oficjalne otwarcie zawodów z ramienia organizatora nastąpiło o godzinie 10:00 i po raz pierwszy w historii Mistrzostw odbyło się ono w Skansenie Górniczo-Hutniczym w Leszczynie. Zawody były podzielone na dwie kategorie: Osoba Niepełnosprawna z Opiekunem oraz Osoba Niepełnosprawna bez Opiekuna.

Oto lista zwycięzców:
1. I kategoria – Niepełnosprawny z Opiekunem:
       I miejsce - Kinga Wolska,
       II miejsce - Łukasz Gołębiewski,
       III miejsce - Martyna Kuniewicz.
2. II kategoria – Niepełnosprawny bez Opiekuna
I miejsce – Jarosław Pokrzywiński,
II miejsce – Urszula Kędzierska,
III miejsce – Tadeusz Troszczak.

Każdy płukacz oprócz swojego prawdziwego wypłukanego złota, które mógł zabrać do domu dostał pamiątkowy medal z VII Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością. Za zajęcie I, II i III miejsca każdy wygrany dostał puchar oraz pamiątkowy dyplom i nagrody. A główną nagrodą w kat. Niepełnosprawny z Opiekunem był voucher na 2-dniowy pobyt w Art Hotelu we Wrocławiu od naszego długoletniego Darczyńcy. Na uczestników czekał słodki poczęstunek z Cukierni Ciacholandia ze Złotoryi oraz ciepły posiłek.

Mistrzostwa w tym roku dały nam wszystkim ogromną radość, bardzo się zintegrowaliśmy i co nie którzy już zapowiedzieli, że będą z nami za rok. Cieszymy się, że tak dobrze wszyscy czuli się z nami ANIMUS-ami podczas Mistrzostw. Staramy się zawsze, aby były one zorganizowane na najwyższym poziomie w atmosferze życzliwości i wzajemnej pomocy – mówi Łucja Marchaj-Miller Prezeska Fundacji ANIMUS.Fundacja Animus
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.