Kto najwięcej zapłaci za OC?

dziury Fot. Archiwum własne
dziury

Ostatnie 12 miesięcy minęło pod znakiem rosnących cen obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierowcy muszą płacić o połowę więcej niż wcześniej. Jak się okazuje, niektórzy będą płacić więcej, inni mniej.Dlaczego?

Otóż dlatego, że na wysokość składki ma wpływ wiele czynników – oprócz wieku auta czy pojemności jego silnika, ubezpieczyciele zwracają uwagę na zawód kierowcy, jego wiek, a nawet stan cywilny i liczbę członków rodziny! Okazuje się, że rodzice przewożący dzieci jeżdżą ostrożniej, są bardziej kulturalni i zwracają uwagę na przepisy, przez co automatycznie powodują mniej wypadków.

Tak więc właściciele aut, którzy mają dzieci, mogą liczyć się z oszczędnościami wynoszącymi około 224 złote w przypadku jednej pociechy i średnio 268 złotych w przypadku dwójki dzieci.

Warto również zauważyć, że osoby będące singlami płacą około 4% większą składkę niż analogiczni kierowcy (w tym samym wieku i z takim samym autem) pozostający w związku małżeńskim. Statystyki pokazują, że żony i mężowie mają niższą tendencję do podejmowania ryzyka. To przekłada się na mniej wypadków i większy zarobek ubezpieczyciela.

Źródło: SuperAuto

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.