Powiatowy Konkurs na Prezentację Książki

czytelnictwo Fot. Archiwum własne
czytelnictwo

Najłatwiej jest wychować przyszłego czytelnika w rodzinie czytelników. Takich rodzin jest jednak coraz mniej . Dlatego tak ważne są  działania  upowszechniające czytelnictwo w szkołach i bibliotekach.

Dlaczego dzieci, młodzież i dorośli powinni czytać książki? Czytanie rozwija inteligencję, wyobraźnię, wzbogaca słownictwo itd., można by jeszcze wymieniać wiele ważnych powodów. Jednak dorośli Polacy czytają coraz mniej. Biblioteka Narodowa od lat prowadzi badania czytelnictwa. Wynika z nich między innymi, że to, czy ktoś czyta książki lub prasę, korzysta z internetu czy angażuje się w inne praktyki kulturowe, jest mocno związane między innymi z tym, w jakim jest wieku, gdzie mieszka i jakie ma wykształcenie.


czytelnictwo

Cały raport możesz przejrzeć tutaj.

Biblioteki w Złotoryi na różne sposoby upowszechniają czytanie książek wspierając rodziców i szkoły w kształtowaniu nawyków czytania wśród dzieci. Na przykład Biblioteka Pedagogiczna proponuje bardzo atrakcyjne  zajęcia edukacyjne dla uczniów.
 
Zakończył się również pierwszy etap  Powiatowego Konkursu na Prezentację Książki. Wśród prezentowanych przez uczniów książek znalazły się dzieła  z klasyki literatury dla dzieci, takie jak  seria o Tomku Szklarskim, Przygody Tomka Sawyera czy Opowieści z Narnii, pozycje współczesnych autorów, np. Zezia i Giler, seria o Harrym Potterze oraz cykl Magiczne drzewo. Jednakże to nie wybór lektury, a sposób w jaki została zaprezentowana zadecydował o  uzyskaniu kwalifikacji do etapu ustnego. W tym roku komisja wytypowała 16 finalistów. Etap ustny odbędzie się 13 grudnia o godz. 13 w sali wykładowej PODNiPPP w Złotoryi.   (źródło: Biblioteka Pedagogiczna)       

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.