Jak zmotywować rodziców do aktywności?

Sportowy Klub Orange w Świerzawie
Sportowy Klub Orange w Świerzawie

Jak zmotywować rodzica do uprawiania sportu, dowiedziała się młodzież  ze Świerzawy.

Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange tak bardzo chcą włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. W piątek w Świerzawie, podczas spotkania z Trenerami Orange, podopieczni zobaczyli jakie ćwiczenia mogą wykonywać wspólnie z rodzicami.  

W sali gimnastycznej w Świerzawie odbyły się zajęcia w towarzystwie Trenerów Orange. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycję i odnaleźć wspólną sportową pasję.  

Zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy. W treningu wzięły udział dzieci z KS Pogoń Świerzawa. Jak powiedział trener z klubu Marcin Hyndle  – Dla dzieci, czas spędzony aktywnie wspólnie z rodzicami to szansa na świetną zabawę. Nasza młodzież jest bardzo zmotywowana do uprawiania sportu, a teraz przyszedł czas na rodziców. Dzięki Trenerom Orange poznaliśmy ciekawe sposoby na uprawianie sportu, które młodzież będzie mogła wykorzystać wraz ze swoimi rodzicami.

Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami. – Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.

Trening w Świerzawie był jednym z pięćdziesięciu, które przeprowadzane są w tym roku w ramach najnowszej edycji Klubów Sportowych Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.

To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski, w tym KS Pogoń Świerzawa, biorących udział w programie ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. 

Informacja prasowa Orange
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.