Dlaczego nie lepiej?

Złotoryja z lotu ptaka Fot. Gabriela Kalinowska-Czakon
Złotoryja z lotu ptaka

To pytanie zadają sobie wszyscy: uczniowie , ich rodzice, nauczyciele, władze oświatowe i samorządowe od kilku lat. Graficzna analiza  tegorocznych wyników nasuwa pewne refleksje.

Po pierwsze : dlaczego lepsze wyniki uzyskują szkoły wiejskie? W moim przekonaniu  głównym tego powodem jest mniejsza liczebność klas- nauczyciel może więcej czasu poświęcić uczniowi, szybciej zdiagnozować jego trudności, zindywidualizować pracę. Nie jest to możliwe w 31-osobowej grupie uczniów z różnymi możliwościami intelektualnymi, problemami  środowiskowymi i trudnościami organizacyjnymi.

Wiąże się to oczywiście nieodłącznie z finansowaniem szkół. Gmina Wiejska Złotoryja utrzymuje małe szkółki , które znacznie obciążają budżet, ale inwestuje w ten sposób w edukację młodzieży , mając na uwadze słowa kanclerza Jana Zamojskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Świadczy to planowaniu strategicznym, o myśleniu o edukacji w perspektywie półwiecza, a nie tylko jednej , czy dwóch kadencji władz.

Takie działania- może nie bardzo szybko- przyniosą oczekiwane rezultaty. Oby tylko ci wykształceni  i inteligentni  młodzi ludzie , chcieli pozostać w Złotoryi, żeby tutaj pracować i tworzyć coraz lepszą rzeczywistość. Życzy tego im i sobie, bo przecież to oni będą pracować na nasze emerytury!

Wizualizacja wyników sprawdzianu - zajrzyj!

Sprawdź czy lepiej odpowiesz od swojego dziecka :)

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.