Zmiany w regulaminie Rady Społecznej Przychodni!

Przychodnia w Złotoryi, Ireneusz Żurawski
Przychodnia w Złotoryi, Ireneusz Żurawski

W regulaminie  funkcjonowania Rady Społecznej Przychodni znajdował się intrygujący zapis dotyczący tajności obrad.

Na ostatnim posiedzeniu kierownik Ireneusz Żurawski przedstawił sprawozdanie finansowe  za 1 półrocze roku 2020.  Niestety, członkowie nie otrzymali dokumentu, mogli jedynie posłuchać tego, co mówił pan kierownik. Najbardziej interesująca informacja dotyczyła miliona oszczędności, które będą wydatkowane na modernizację przychodni. Wiadomość ta bardzo ucieszyła zarówno członków zebrania,  jak i wszystkich złotoryjan.

Temat zapisu o tajności obrad podniosła pani Agnieszka Zawiślak:

Zapytałam dlaczego nie możemy zadawać pytań, które zdaniem kierownika nie powinny nas interesować. Powiedziałam, że chcę zmiany regulaminu i wprowadzenia do rejestru umów, tak jak jest to w Urzędzie Miasta.

Moim zdaniem stwierdzenie, że: "Członkowie Rady Społecznej zobowiązani są do zachowania w tajemnicy informacji powziętych w związku ze sprawowaniem swojej funkcji"  jest kompletnie sprzeczne z funkcjonowaniem Rady Społecznej Przychodni. My chcemy pytać o wszystko , co interesuje ludzi i przekazywać te informacje zainteresowanym. Utajniane obrad kompletnie mija się z rolą członków Rady Społecznej Przychodni.

Zapytałam czy taki zapis jest zgodny z prawem i z czego wynika. Okazało się, że nikt  nie wie, co oznacza, że należy ten paragraf wykreślić z regulaminu.Wraz z panią Zwierzyńską postanowiłyśmy złożyć taki wniosek do Rady Miejskiej.


tekst
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.