Złotoryja areną mistrzostw w Taekwon-do

taekwondo Fot. Archiwum własne
taekwondo

Już w najbliższą sobotę tj. 28.03.2015 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Plac Niepodległości 7 odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do.

Organizatorem imprezy jest Sportowa Akademia Taekwon-do - Złotoryja. Zawody zostały objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Złotoryja. Rozpoczęcie imprezy o godz. 10:30. Celem zawodów jest upowszechnianie kultury fizycznej i wieloboju sportowego Taekwon-do wśród dzieci i młodzieży. Organizowane zawody są na stałe wpisane w kalendarz Polskiego Związku Taekwon-do. Turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików jest punktowany w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Turnieje Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych i Juniorów są drugą eliminacją do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz Mistrzostw Polski Juniorów.

Czym jest Taekwon-do? Taekwon-do (TKD) jest koreańską sztuką samoobrony powstałą w latach 50-tych ubiegłego wieku. Specyfiką TKD jest bogactwo i doskonałość technik, zarówno ręcznych i nożnych. Te ostatnie, zwłaszcza wykonywane w wyskoku, zyskały rozgłos w świecie sztuk walki, stając się niedoścignionym wzorem. TKD to nie tylko zwinność, szybkość, siła fizyczna  i umiejętność samoobrony. To również budowa pewności siebie i siła charakteru poprzez zmagania    z własnymi ograniczeniami i słabościami podczas treningu. Piękno Taekwon-do polega na tym, że treningi można rozpocząć w każdym wieku i dążyć do samodoskonalenia.

Taekwon-do w Złotoryi istnieje od września 2012 r. Treningi odbywają się w Szkole Podstawowej nr 3. Sekcję tworzy blisko 35 młodych adeptów. Duże zainteresowanie tą formą aktywności w Złotoryi było głównym czynnikiem decydującym o przyznaniu organizacji Międzywojewódzkich Mistrzostw w Taekwon-do. W turnieju wystąpią zawodnicy ze złotoryjskiej sekcji taekwon-do, dwójka juniorów młodszych: Szymon Malec i Sandra Wojtowicz oraz 5 młodzików: Jakub Serok, Marek Zdancewicz, Maja Górska, Weronika Matuszczyk oraz Amelia Wałek.

Zawody odbędą się przy wsparciu sponsorów: sklepy sportowe: TOP-SPORT Legnica, DECATHLON Legnica oraz Piekarnia Anna i Grzegorz Baran Złotoryja.

Gabriela Forgiel

 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.