Zdancewicz ze srebrem Pucharu Europy w Taekwon-do

SAT
SAT

W dniach 26-28.10.2018r. w Sibiu w Rumunii odbył się Puchar Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do. Imprezie towarzyszył Puchar Europy Dzieci i Kadetów, który odbył się w dniach 25-26.10.2018r. Sportową Akademię Taekwon-do na zawodach reprezentowało dziesięciu zawodników z Jawora i Złotoryi, którzy startowali jako Team Dolny Śląsk razem ze swoimi kolegami z regionu. W klasyfikacji klubowej Team Dolny Śląsk zajął wysokie drugie miejsce tuż za reprezentacją Rosji (sklasyfikowano 71 drużyn). W klasyfikacji państw Polska na pierwszym miejscu wśród 27 państw.

Medale dla Sportowej Akademii Taekwon-do (SAT) zdobyli:

  • - Marek Zdancewicz (SAT Złotoryja) – II m-ce w konkurencji ind. walk juniorów pow. 75kg
  • - Kasper Słociak (SAT Jawor) – II m-ce w konkurencji ind. walk juniorów do 68kg

Marek Zdancewicz na drodze po srebro pokonał reprezentantów Rumunii i Ukrainy, w finale musiał uznać wyższość kolegi z Team Dolny Śląsk Filippidis Filipos. Kasper Słociak w drodze do finału stoczył pojedynki z reprezentantami Włoch, Białorusi oraz Litwy. W finale nieznacznie przegrał z Maksimem Yuruts z Białorusi. 
Drużynowe wyniki SAT uzyskane jako Team Dolny Śląsk:

  • - I m-ce w konkurencji drużynowych walk juniorek stopni uczniowskich (w składzie drużyny Maja Górska SAT Złotoryja)
  • -  II m-ce w konkurencji drużynowych układów juniorek stopni uczniowskich (w składzie drużyny Maja Górska SAT Złotoryja)
  • - I m-ce w konkurencji drużynowych walk juniorów stopni uczniowskich (w składzie drużyny Marek Zdancewicz SAT Złotoryja oraz Kasper Słociak, Gabriel Owczarek, Eryk Urban SAT Jawor).
  • - II m-ce w konkurencji drużynowych układów juniorów stopni uczniowskich ((w składzie drużyny Marek Zdancewicz SAT Złotoryja oraz Kasper Słociak, Gabriel Owczarek, Eryk Urban SAT Jawor).

III m-ce w konkurencji drużynowych układów juniorów stopni mistrzowskich (w składzie drużyny Jakub Serok i Szymon Malec SAT Złotoryja)

Warto wspomnieć, że turniej kadetów stał na wysokim poziomie sportowym. Najlepiej z kadetek zaprezentowała się Kinga Serok (SAT Złotoryja), która ostatecznie uplasowała się na wysokim 5 m-cu, odpadając przez strefą medalową z reprezentantką Rosji. 

Udział zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do możliwy jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta Jawor, Urzędu Miasta Złotoryja oraz firmie J&M Carparts - Części do aut japońskich z Legnicy.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.