Złotoryjscy policjanci likwidują nielegalne kasyno.

policja Fot. Archiwum własne
policja

Złotoryjscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali kolejny już nielegalny salon do gier hazardowych. Zabezpieczono 3 automaty do gier. Starty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością szacowane są na prawie 40 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wspólnie z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Legnicy ustalili, że w kilku lokalach na terenie powiatu złotoryjskiego funkcjonują nielegalne punkty, w którym organizowane są gry na automatach hazardowych.

Kontrolujący zabezpieczyli 3 urządzenia zwane potocznie „jednorękimi bandytami”, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe. Lokal funkcjonował w jednej z miejscowości na terenie gminy Pielgrzymka. Ponadto przy jednej z maszyn zastano osobę prowadzącą aktywną grę. Maszyny zostały zarekwirowane, a przebywające w lokalu osoby przesłuchane. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier wynoszą prawie 40 tysięcy złotych.

To kolejna w ciągu ostatnich tygodni wspólna akcja złotoryjskich policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas wcześniejszych kontroli 2 lokali, zabezpieczono 6 nielegalnych automatów o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Pomimo grożących bardzo surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się takim procederem.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami automaty do gier mogą stać tylko w kasynach, które posiadają specjalne koncesje, a tym samym podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami gier. Kary za prowadzenie tego typu działalności bez wymaganej koncesji wzrosły z 12 do 100 tys. zł od każdego automatu, dodatkowo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialność ponoszą zarówno właściciele lokalu, jak i najemcy, prowadzący w nich nielegalne gry na automatach.

żródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.