Złotoryja rozpoczyna świętowanie

Złotoryja 2018 - korowód Fot. Archiwum własne
Złotoryja 2018 - korowód

3 dni, 7 koncertów, 10 godzin muzyki – to liczby nadchodzącego święta miasta, które zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Na scenie rządzić będą polskie gwiazdy estrady – tak Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji chce zaakcentować 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W Rynku wystąpią Virgin i Doda, Poparzeni Kawą Trzy, Ogień, Paraluzja, Korabel, Marioo i Wild Ride.

Wydarzeniem sportowym będzie niewątpliwie Złota Dycha – bieg po ulicach starówki z metą niedaleko sceny w Rynku. To jedna z tegorocznych premier Dni Złotoryi. W sobotnie popołudnie wystartuje w nim kilkuset biegaczy. Symboliczny finisz na głównej scenie będzie miał również dzienno-nocny rajd Wulkany, w którym weźmie udział aż 300 osób. Wśród atrakcji sportowych także pokaz sztuk walk, turnieje w tenisa stołowego i ziemnego oraz w brydża.

W sobotę będzie się też działo na scenie w ośrodku kultury. Dni Złotoryi uświetni premiera kolejnego spektaklu złotoryjskiego Teatru Trzech Pokoleń pt. „Dziób w dziób”.

Dzieci również znajdą coś dla siebie w programie. W niedzielę w Rynku odbędą się zawody dla siłaczy w wersji junior. Organizatorzy przygotowali też koncert złotoryjskich talentów oraz występy sceniczne przedszkolaków i starszych uczniów.

Tegoroczne święto miasta to także wesołe miasteczko, prezentacja starych aut i motocykli, laserowe show i dyskoteka z Muzycznym Radiem oraz otwarcie Alei Złotych Ludzi w Rynku. I oczywiście korowód mieszkańców, który w tym roku ma być biało-czerwony – w tradycyjnym konkursie na najlepszy strój oceniane będą tylko prezentacje nawiązujące do 100-lecia odzyskania niepodległości.

Dni Złotoryi i mistrzostwa Polski w płukaniu złota odbędą się tradycyjnie w ostatni weekend maja (25-27). Ale już od poniedziałku 21 maja w Złotoryi nie zabraknie wydarzeń towarzyszących świętu miasta. W „złoty tydzień” mocno włączyli się uczestnicy miejskiego programu Aktywni 50+, którzy niemal codziennie będą świętować na sportowo. Z kolei koncert dla mam przygotowały dzieci ze złotoryjskich przedszkoli. A seniorzy spotkają się na karaoke i zaśpiewają przeboje 100-lecia.

A jak „złoty tydzień”, to rywalizacja o złoty kruszec, i to w różnych odsłonach. Już po raz 25. nad złotoryjskim zalewem odbędą się Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota. Swoje zawody z miską będą mieli wspomniani aktywni 50+ oraz dzieci ze złotoryjskich szkół podstawowych. O tytuł mistrza Polski w płukaniu złota rywalizować też będą osoby niepełnosprawne.

Organizatorami Dni Złotoryi są: Urząd Miejski w Złotoryi, Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, Polskie Bractwo Kopaczy Złota oraz Hala Sportowa „Tęcza”. 

UM Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.