Złotoryja pomaga Kasperkowi

Przygotowania do zbiórki charytatywnej
Przygotowania do zbiórki charytatywnej

Jak co roku Stowarzyszenie Nasze Rio i Złotoryjskie Centrum Wolontariatu organizuje Dzień Życzliwości. W tym dniu odbędzie się również finał akcji charytatywnej ZŁOTORYJA POMAGA KASPERKOWI.

Kasper to pełen radości i wigoru chłopczyk, ma dopiero 9 lat i już w tak młodym wieku musi zmierzyć się z losem. W maju została zdiagnozowana u niego ostra białaczka limfoblastyczna.

Aktualnie Kasper jest po drugim protokole leczenia, przed nim kolejne trzy. Niestety teraz czeka go najcięższy i najbardziej agresywny. Na chwilę obecną wiadomo, że leczenie będzie trwało około dwóch lat. Pierwsze pół roku, Kasper będzie musiał spędzić w szpitalu pod stałą opieką lekarzy, ponieważ jego organizm będzie bardzo osłabiony i wszelkie infekcje będzie przyciągał do siebie jak magnes.

Po pół roku zacznie przyjmować chemię pod postacią tabletek w warunkach domowych. W momencie pogorszenia się wyników badań i stanu zdrowia, konieczny będzie wyjazd do Wrocławia w celu konsultacji medycznej. Kasper na bieżąco musi mieć zapewnione leki do płukania, ponieważ podawana chemia wręcz pali śluzówkę jamy ustnej i gardło.

Z jego stanem zdrowia bywa różnie. Zdarzają się te lepsze i gorsze momenty. Chwile leczenia nie są łatwe dla niego, jak i dla rodziców. Lecz nikt z nich się nie poddaje i walczy ze wszystkich sił.

Organizatorzy zaplanowali na ten dzień  wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, m.in :

  • animacje dla dzieci z Nasze Rio i Fabryka Urodzin
  • gorące posiłki i napoje
  • występy taneczne - Zespół WOW
  • występy wokalne - uczniowie SPnr3
  • występy akrobatyczne - Daria Ciemała
  • kiermasz ciast
  • pokazy strażackie: KPPSP w ZŁotoryi oraz PSP Sokołowiec


źródło: Nasze Rio
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.