Złotoryja będzie miała nową karetkę

dofinansowanie na zakup karetki
dofinansowanie na zakup karetki

Dzisiaj przed siedzibą Zespołu Ratownictwa Medycznego w Złotoryi odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie zakupu nowej karetki pogotowia dla Złotoryi i Powiatu Złotoryjskiego.

Uroczystego podpisania umowy dokonali wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy Joanna Bronowicka. Gościem uroczystości był senator Krzysztof Mróz.

Obecnie użytkowany przez miejscowy zespół ambulans ma już 9 lat, więc wymiana na  nowy pojazd to konieczność. Przetarg jest w trakcie rozstrzygania, tak więc, dzięki zapewnieniu finansowania, nowy ambulans trafi do Złotoryi jeszcze w tym roku. 

Kwota jaką Ministerstwo Zdrowia dofinansowało Pogotowie Ratunkowe w Legnicy, które prowadzi ratownictwo medyczne na terenie Złotoryi i powiatu to 400 tysięcy złotych. „Cieszę się, że do Powiatu Złotoryjskiego trafią środki finansowe na zakup nowej karetka pogotowia. Nowe karetki to inwestycja w bezpieczeństwo i zdrowie obywateli. Dzięki wsparciu służby ratownicze będą mogły docierać do pacjentów i poszkodowanych szybciej i skuteczniej.” - powiedział senator Krzysztof Mróz. Minister Waldemar Kraska odwiedzał tego dnia kilka innych miejscowości na Dolnym Śląsku, gdzie środki finansowe przekazane zostały na karetki dla 7 innych powiatów.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.