Złote dyktando po raz ósmy

Złote dyktando 2016 Fot. Archiwum własne
Złote dyktando 2016

W najbliższą sobotę, 6 października, w Szkole Podstawowej nr 1 w  Złotoryi odbędzie się 8. edycja Złotego Dyktanda. 

O godz. 9 do pisania  przystąpią uczniowie, a o godz. 11 osoby dorosłe. Złote Dyktando to  impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W  ubiegłym roku wzięło w niej udział blisko 250 osób, co stanowiło rekord  frekwencji. Od 3 lat ma charakter konkursu ogólnopolskiego i przyciąga  uczestników z miast odległych od Złotoryi nawet o kilkaset kilometrów. 

Autorem tegorocznych tekstów konkursowych jest Andrzej Wojciechowski, złotoryjski pisarz i autor „Opowieści złotoryjskiej”. Na finale konkursu i gali rozdania Złotych Piór, która odbędzie się 20 października, ma się pojawić znany aktor i satyryk Jerzy Kryszak.

Tego samego dnia, po zakończeniu Złotego Dyktanda, w Złotoryi będzie miało miejsce jeszcze jedno bardzo interesujące wydarzenie. W samo południe z wieży kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny hejnał 
miasta zagra Jan Borysewicz, lider zespołu Lady Pank. Znany wszystkim mieszkańcom utwór wykona w nowej aranżacji, na gitarze, co jest bez wątpienia ewenementem na skalę ogólnopolską. Artysta przyjedzie na zaproszenie Urzędu Miejskiego w Złotoryi i spotka się w Rynku ze swoimi fanami.

Borysewicz

Piotr Maas , UM Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.