Złodziej złapany

Strzelnica w Złotoryi Fot. Archiwum własne
Strzelnica w Złotoryi

 Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem oraz zniszczenie mienia.

Do pierwszego zdarzenia doszło na początku stycznia br. na terenie Złotoryi. Mężczyzna włamał się do drewnianej szopy, z której ukradł części samochodowe w postaci alternatorów, rozruszników, elementów układów kierowniczych oraz zawieszeń do samochodów osobowych, a także 3 drzwi do pojazdu marki Ford Transit.

Kolejne zdarzenia miały miejsce pod koniec lutego br. również na terenie Złotoryi. Ten sam mężczyzna po pokonaniu zabezpieczeń dostał się do wnętrza tarczowni strzelnicy sportowej, skąd dokonał kradzieży przewodów miedziowej instalacji elektrycznej, a następnie na terenie stanowiska strzeleckiego dokonał zniszczenia skrzynek zasilających oraz kradzieży elementów obrotnic służących do montażu tracz strzeleckich.

Wartość powstałych strat szacuje się na około 15.500 złotych.

Skuteczna praca złotoryjskich policjantów pozwoliła wytypować sprawcę zdarzeń, którym okazał się mieszkaniec Złotoryi. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. 24-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się w całości do zarzucanych mu czynów.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.