XXV Jubileuszowa Biesiada Zespołów Kresowych -online

XXV Jubileuszowa Biesiada Zespołów Kresowych
XXV Jubileuszowa Biesiada Zespołów Kresowych

XXV Jubileuszowa Biesiada Zespołów Kresowych im. Zenona Bernackiego w Pielgrzymce, z powodu pandemii, odbyła się w tym roku w wersji on-line.

Biesiady Kresowe w Gminie Pielgrzymka stały się ucztą dla ducha i ciała . Uroczystości oprócz kresowego jadła, po brzegi wypełniały niepowtarzalna muzyka i śpiew. To na Biesiadach Kresowiacy mogli powrócić wspomnieniami do dawnych lat, przywołując w pamięci melodie bliskie ich sercu.

XXV Jubileuszowa Biesiada Zespołów Kresowych im. Zenona Bernackiego w Pielgrzymce, z powodu pandemii, odbyła się w tym roku w wersji on-line. Pod  gwiezdnym niebem 11 września 2020 r. odbyło się piękne przeżywanie 25 lat spotkań biesiadnych. Zawarte zostały w  filmie pt. „XXV Biesiada Zespołów Kresowych im. Z. Bernackiego w Pielgrzymce” autorstwa lokalnego filmowca- Dawida Rycąbla. W drugiej części prezentacji zgromadzeni mogli obejrzeć  „Opowieść Złotoryjską” z 2015 roku, która była podsumowaniem projektu  „Kaczawskie Kino Plenerowe w Pielgrzymce”. W przerwie między projekcjami zespoły oraz soliści z rąk wójta i dyrektor GCKiB  otrzymali podziękowania.

KGW Lejdis z Pielgrzymki wyczarowały przepiękny tort z logo tegorocznej biesiady oraz zdjęciem pomysłodawcy tej imprezy. Panie włączyły się również w organizację i sprawną obsługę uroczystości. 

Organizatorzy dziękują tym, którzy pomogli w  uświetnieniu spotkania, a wszystkim obecnym za udział w tak niecodziennym święcie.


 


tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.