Wolontariat szansą na współpracę międzypokoleniową

Działajmy razem Fot. Archiwum własne
Działajmy razem

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza będziemy obchodzić za dwa dni. W Złotoryi już dzisiaj Barbara Zwierzyńska-Doskocz, prezes Stowarzyszenia "Nasze Rio", dziękowała złotoryjskim wolontariuszom. Dziękowała za udział i organizację licznych akcji charytatywnych, pomoc w organizacji różnorodnych imprez i obchodów.
 
Od niedawna w Złotoryi rozpoczęło działalność  Centrum Wolontariatu prowadzone przez Stowarzyszenie "Nasze Rio". Zadaniem Centrum będzie przede wszystkim łączenie instytucji i organizacji zainteresowanych pomocą wolontariuszy z chętnymi do takiej pracy, zarówno młodymi jak i dorosłymi, mieszkańcami powiatu złotoryjskiego.

Wolontariuszem może być osoba w każdym wieku. Warto zaangażować się w pracę na rzecz innych bowiem korzyści są obopólne. Młodzi wolontariusze trenują na przykład  w realnych warunkach umiejętności, które przydatne będą im w przyszłej pracy zawodowej. Seniorom wolontariat  pozwoli utrzymać stały kontakt z ludźmi, pozwoli czuć się potrzebnym oraz dzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami.

Wolontariat jest idealną płaszczyzną spotkań międzypokoleniowych. Jest realną szansą na to by korzyści z wymiany wiedzy i umiejętności międzypokoleniowej były wymierne a współpraca między młodzieżą i seniorami trwała.

25 listopada pani Barbara  przedstawiała ideę wolontariatu uczestnikom projektu "Działajmy razem". Uczestniczyła również w warsztatach podczas, których młodzi i seniorzy zastanawiali się co mogą robić razem i jak można te działania zaplanować, zorganizować i sfinansować.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.