Uwaga kierowcy. Zamknięty most w Starej Kraśnicy za Świerzawą!

most
most

Do połowy 2021 roku zamknięty został most w Starej Kraśnicy,  za Świerzawą,  na drodze wojewódzkiej nr 328. W związku z jego remontem objazd ze Złotoryi do Jeleniej Góry wytyczono przez Jawor drogą DW363 i S3. Mieszkańcy Miasta i Gminy Świerzawa mogą jednak korzystać ze „skrótów”. Radny Rady Miejskiej w Świerzawie Jakub Jagiełło apeluje do kierowców o stosowanie się do oznakowania i ostrożność przy poruszaniu się wąskimi drogami.

Zamknięcie mostu ma związek z realizowaną przez DSDiK inwestycją pod nazwą: “Przebudowa mostu w km 92+753 drogi wojewódzkiej nr 328 w miejscowości Stara Kraśnica wraz z budową chodnika do miejscowości Świerzawa”.

Stan techniczny mostów w gminie był tak zły, że od kilku lat kierowcy musieli bardzo uważać na „zwężenia” i zgodnie z oznakowaniem ustępować pierwszeństwa przejazdu. Każdy remont mostu w naszej gminie to uciążliwość dla kierowców, mieszkańców i przedsiębiorców. W ostatnim czasie wyremontowany został most w Nowym Kościele, następnie w Sędziszowej. Teraz przyszedł czas na most w Starej Kraśnicy, którego remont zakończy się w połowie przyszłego roku. To nie koniec utrudnień, ponieważ wwdług planów DSDiK w połowie kwietnia 2020 r. ma rozpocząć się remont przejazdu na wiadukcie kolejowym w Starej Kraśnicy w kierunku Jeleniej Góry, a więc w odległości niemal 2 km od obecnie remontowanego mostu. Mieszkańcy naszej gminy mogą przejeżdżać „skrótami”, w związku z tym ustalono czasową organizację ruchu na drogach gminnych ul. Poprzecznej i ul. Kusocińskiego. Apeluję jednak do kierowców o ostrożność – to są wąskie, kręte drogi, na których jest ograniczona widoczność. Dla kierowców spoza gminy, w szczególności kierowcy TIR-ów jadących ze Złotoryi w kierunku Jeleniej Góry, DSDiK wytyczył objazd przez Jawor drogą DW363 i S3. Z informacji, które pojawiają się w mediach społecznościowych widać, że nie wszyscy kierowcy stosują się do oznakowania i zauważają problem, gdy już dojeżdżają do zamkniętego mostu. Dlatego, za pośrednictwem złotoryjanie.pl chcę, aby więcej kierowców dowiedziało się o sytuacji i mogli uniknąć niemiłego zaskoczenia – informuje Jakub Jagiełło, radny Rady Miejskiej w Świerzawie.

LINK Z OBJAZDEM NA GOOGLE MAPS: https://goo.gl/maps/U1ta8xNBzq1VDz3V7

Remont mostu będzie jednak okazją do przebudowy chodnika ze Świerzawy w kierunku Starej Kraśnicy, o który wiele lat apelowali mieszkańcy sołectwa.


tekst

 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.