Usłysz "Głosy Światła"

Legnica Cantat
Legnica Cantat

Zapraszamy na polską premierę światowego hitu: koncerty "Voices Of Light" będą jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznego, jubileuszowego 50. Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat.

To połączenie muzyki i filmu tworzące nowoczesną interpretację uznanej klasyki nikogo nie pozostawi obojętnym. W trakcie odbywającego się w Kościele Mariackim wydarzenia będziemy mieli okazję zobaczyć główną inspirację projektu - poruszającą francuską niemą produkcję "Męczeństwo Joanny d′Arc" z 1928 roku wzbogaconą o współczesną muzykę skomponowaną przez Richarda Einhorna, wykonywaną na żywo przez orkiestrę, chór i solistów. Rozmach, jaki towarzyszy widowisku, idzie w parze z niezwykłą siłą oddziaływania na widza. Historia Joanny d′Arc porusza od niemal 600 lat, a zestawienie obrazu z przejmującymi dźwiękami muzyki symfonicznej oraz gotycką przestrzenią Kościoła Ewangelickiego w Legnicy będzie niezwykłym spotkaniem z historią, sztuką i emocjami. "Voices Of Light" zdobywały serca krytyków i zapełniały sale na całym świecie - w komplecie wyprzedały się wydarzenia pod tym szyldem między innymi w Nowym Jorku, Los Angeles czy Sydney.

Premiera widowiska miała miejsce w 1994 r. w Academy of Music w Northampton (Massachusetts, USA). Od dnia premiery oratorium wystawiono 230 razy (!) na całym świecie, między innymi: w Sydney Opera House, Kennedy Center w Waszyngtonie, Disney Hall w Los Angeles, The Esplanade w Singapurze czy angielskim centrum sztuki The Barbican wspólnie z London Symphony Orchestra. Entuzjastyczne recenzje ukazały się w największych opiniotwórczych amerykańskich tytułach: Los Angeles Times, Chicago Tribune, New York Times, Wall Sreet Journal oraz Washington Post, natomiast płyta zawierająca muzykę Einhorna przez 7 tygodni utrzymywała się na liście Billboardu. 

Legnickie koncerty odbędą się 30 i 31 maja - serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezapomnianym wydarzeniu. Usłysz "Głosy Światła" razem z nami - ilość miejsc ograniczona!

W koncertach usłyszymy:

  • Chór Zielinski Singers
  • Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach
  • Chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury
  • Legnicka Orkiestra Symfoniczna

Dwa terminy koncertu: 30.05.2019 godz. 21.00,  31.05.2019 godz. 19.00

Festiwal Legnica Cantat 50 rozpocznie się już 24 maja. Z pełnym programem festiwalu można zapoznać się na stronie imprezy.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://legnica-cantat.pl


Legnickie Centrum Kultury
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.