Ukradł telefon ... policjantowi

policja Fot. Archiwum własne
policja

Dzielnicowy II Rewiru KPP w Złotoryi zatrzymał 22-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego o wartości ponad 1 tysiąca złotych należącego do policjanta.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach wczesnoporannych. Policjant zauważył, że z garażu, w którym parkuje swój samochód wychodzi nieznany mu mężczyzna. Natychmiast udał się w kierunku pospiesznie oddalającego się z posesji legniczanina, którego zatrzymał. Okazało się, że 22-latek miał przy sobie telefon komórkowy należący do policjanta. Mężczyzna został przewieziony do KPP w Złotoryi gdzie postawiono mu zarzut kradzieży mienia, do którego się przyznał.

22-latek wyjaśnił, że podróżując tzw. stopem przypadkowo znalazł się w Lubiatowie, gdzie wszedł na posesję, a następnie przenocował w zaparkowanym w garażu samochodzie. Rano spenetrował wnętrze pojazdu, z którego ukradł telefon i oddalił się. Nie miał jednak szczęścia ponieważ czujny dzielnicowy spostrzegł go jak opuszczał jego posesję.

Skradziony telefon został odzyskany i przekazany policjantowi a o dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży mienia grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.