Trzy medale tenisowych skrzatów

Złotoryjskie Towarzystwo Tenisowe

W listopadzie, w hali Tęcza tenisowe skrzaty walczyły w Halowym Wojewódzkim Turnieju Tenisowym do lat 12. Podczas uroczystości otwarcia goście podziwiali troskę rodziców , wysiłki trenerów oraz talent młodych zawodników.

Wśród chłopców najlepszy okazał się Mateusz Błaszczyk ZTT Złotoryja , który w finale pokonał Marcina Śrutwę z Lubina 7/5 6/1, w półfinale Jakuba Rozmusa GTT Głogów 6/2 6/1 , a wcześniej : Piotra Pączkowskiego TOP Tenis Lubin 6/0 6/0 oraz Mateusza Muchę Sinet Klub Legnica 6/0 6/0 . Mateusz w grze deblowej w parze z Kacprem Waszczyńskim ze Szczawna Zdrój - wywalczyli srebro w półfinale wygrywając z parą Mateusz Dróżdż (Szczawno Zdrój) i Miłosz Mrozek (TOP Tenis Lubin) 6/3 6/0, ulegając o złoto parze M.Śrutwa i J.Rozmus 3/6 3/6.

Trzeci medal dla ZTT - brązowy -  zdobyły dziewczęta Natalia Gagatek i Hanna Maciejak w grze deblowej, które o finał przegrały z parą nr 1 turnieju Martyną Śrutwą z Lubina i Niką Hurkacz z Wrocławia 3/6 2/6. Indywidualnie ; Natalia  zajęła 5 a Hania 9 miejsce.

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali puchary nagrody i dyplomy. Dyrektorem turnieju był Mariusz Czernatowicz, sędzią Jacek Kuczyński

Wiceprezes ZTT Marcin Gagatek zaprasza już dziś na 16 grudnia do hali Tęcza na wielki gwiazdkowy turniej dla dzieci,w pięciu kategoriach wiekowych z wieloma atrakcyjnymi nagrodami, poczęstunkiem świątecznym oraz wspaniałym współzawodnictwem sportowym.