Trzecie Targi Pracy już za nami.

Targi Pracy  (8).jpg Fot. Archiwum własne
Targi Pracy (8).jpg

Czy takie inicjatywy są potrzebne skoro panuje przekonanie, że teraz to nie pracownik szuka pracy tylko pracodawcy pracowników? 

Stopa bezrobocia spada w całym kraju. W lutym 2018 r. wynosiła 6 %, to o prawie punkt procentowy mniej niż średnia krajowa i o blisko półtora procent mniej niż w 2017 roku. A jeszcze 15 lat temu wskaźnik ten był bliski 25 %. − Wciąż malejące bezrobocie w województwie dolnośląskim to odzwierciedlenie korzystnej sytuacji w gospodarce naszego województwa.   Choć najniższa stopa bezrobocia (2,2 % na koniec lutego 2018 r.) występuje we Wrocławiu oraz powiecie wrocławskim, to już w powiatach górowskim wynosi 16,9 %, złotoryjskim 16,2 %, wałbrzyskim ziemskim 15,2 % oraz jaworskim 14,4 %. 

Jak widać powiat złotoryjski nadal jest obszarem o jednej z największych stóp bezrobocia w województwie. Tak więc inicjatywy takie jak Targi Pracy oraz inne narzędzia związane z aktywizacją zawodową są ciągle niezbędne.

Trzecie z kolei, Targi Pracy w Złotoryi, były perfekcyjnie zorganizowane. Ofertę zaprezentowało 56 wystawców. Na odwiedzających czekało blisko trzy tysiące ofert pracy. Prezentowały się niemal wszystkie firmy lokalne jak i te większe działające w złotoryjskiej, legnickiej i chojnowskiej podstrefie ekonomicznej. Dzięki inicjatywie Powiatowego Urzędu Pracy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą już od trzech lat obserwować jaką na jaką pracę mogą liczyć w Złotoryi i okolicach, po ukończeniu szkoły.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.