Taekwondocy podbili Złotoryję

Dnia 28.03.2015r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Pana Roberta Pawłowskiego.

Organizatorem turnieju była Sportowa Akademia Taekwon-do. W imprezie wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 10 klubów Taekwon-do z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Turniej stanowił drugą kwalifikację do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów. Były to pierwsze zawody Taekwon-do rozegrane w Złotoryi. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnym, jak i sportowym. Podczas ceremonii otwarcia zawodów wszystkich uczestników powitał Burmistrz Miasta Złotoryja Pan Robert Pawłowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Pani Bożena Kraska. Podczas ceremonii wystąpił zespół taneczny Street Dance Academy prowadzony przez trenerkę Aleksandrę Roś.

Rywalizacja odbyła się na czterech matach do walki, zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach sportowych: układy formalne, techniki specjalne oraz walki sportowe. Patronat medialny nad imprezą objął e-legnickie.pl

Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało 17 osób z dwóch sekcji – Złotoryja i Jawor. Dla piątki młodzików z sekcji złotoryjskiej w większości był to pierwszy start na tak poważnej imprezie. Dwójka juniorów młodszych startuje z powodzeniem już drugi sezon i zdobyła kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych – Sandra Wojtowicz walki do 42kg oraz Szymon Malec – układy formalne oraz walki do 46kg. Możliwość startu i zdobycia sportowego doświadczenia młodych zawodników w przyszłości z pewnością przyniesie efekty.
Medale dla Sportowej Akademii Taekwon-do – Złotoryja zdobyli:
• Młodzicy:
- Jakub Serok – II m-ce techniki specjalne
- Marek Zdancewicz – III m-ce techniki specjalne
W konkurencji technik specjalnych wystartowało aż 56 zawodników, tak wysokie miejsca naszych złotoryjan to ogromny sukces. Być może pomógł im doping widowni, obaj są uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi.
• Juniorzy Młodsi:
- Szymon Malec – II m-ce walki do 46 kg

Podziękowania należą się sponsorom imprezy: TOP-SPORT Legnica, DECATHLON Legnica, Piekarnia Anna i Grzegorz Baran.

 

Gabriela Forgiel

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.