Sukcesy SAT Złotoryja

Akademia Taekwondo, Złotoryja
Akademia Taekwondo, Złotoryja

W dniach 22-24.11.2019 Sportowa Akademia Taekwon-do Złotoryja wystartowała w międzynarodowym turnieju taekwon-do Masters Mazovia Cup w Ciechanowie.

XIII edycja turnieju zgromadziła rekordową ilość 860 zawodników z 10 krajów: Polski, Rosji, Gruzji, Słowacji, Białorusi, Łotwy, Indii, Korei, Szwecji i Ukrainy. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci, kadeci, juniorzy, seniorzy i weterani.

Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało 19 zawodników, w tym 10 ze Złotoryi. 

W swoim debiucie seniorskim Szymon Malec dwukrotnie stawał na podium. Malec wywalczył brązowy medal w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich I Dan oraz srebrny medal w prestiżowej konkurencji walk -63kg. W finale uległ aktualnemu medaliście mistrzostw świata z niemieckiego Inzell - Mateuszowi Domurad z Gdańskiego Klubu Taekwon-do.

Świetnie spisał się również Jakub Serok, który po 4 pojedynkach wywalczył srebrny medal w konkurencji walk juniorów -68kg. Serok w finale przegrał z reprezentantem Polski Cezarym Jackowskim z Mińska Mazowieckiego. Na podium stanęła również Maja Górska, która zdobyła brązowy medal w konkurencji walk juniorek -60kg. 

Turniej w Ciechanowie był ostatnim startem podopiecznych Gabrieli i Karola Forgiel. W najbliższy weekend 13 zawodników SAT wyjedzie na konsultację wojewódzką, która odbędzie się w Brzegu Dolnym. 

Miniony sezon startowy obfitował w wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Zawodnicy SAT zdobyli rekordową ilość 92 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszystkie starty były możliwe dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Złotoryja.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.