Starosta szuka nowego prezesa spółki szpitalnej!

Starostwo Powiatowe w Złotoryi - autor zdjęcia Piotr Biliński Fot. Google Maps
Starostwo Powiatowe w Złotoryi - autor zdjęcia Piotr Biliński

Zgromadzenie Wspólników Szpitala Powiatowego im. A. Wolańczyka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Złotoryi ogłosiło konkurs na członka zarządu z powołaniem do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Spółki.

Jest to dosyć zaskakująca, ale pozytywna informacja. Pierwszy raz w powiecie złotoryjskim ogłoszono konkurs na prezesa spółki samorządowej. Do tej pory prezesi powoływani byli bez konkursów, również w powiatowej spółce szpitalnej, niespełna rok temu, starosta powołał obecnego prezesa Wiktora Króla bez konkursu. 

Decyzja o konkursie jest trochę niespójna z informacjami, które są udostępniane opinii publicznej. Na ostatniej sesji Rady Powiatu słyszeliśmy, że szpital wychodzi na prostą i trzeci kwartał może być bez straty finansowej. Opracowano wielowariantową strategię rozwoju szpitala, która jest wdrażana - co prawda trudno jest ocenić jej jakość bo jest utajniona. Może po prostu prezes Wiktor Król ma inne plany?

Termin złożenia oferty jest bardzo krótki - ogłoszenie ukazało się 2 października, a termin złożenia dokumentów ustalono na 9 października. Konkurs będzie obejmował dwa etapy etapy:

  • 1) etap I –ocenę formalno-prawną złożonych ofert;
  • 2) etap II –przedstawienie koncepcji, rozmowę kwalifikacyjną, rozstrzygnięcie konkursu.

W toku rozmowy kwalifikacyjnej kandydat omówi swoją koncepcję zarządzania Spółką oraz odpowiada na pytania członków Zgromadzenia Wspólników oraz zaproszonych ekspertów, którzy ocenią kwalifikacje, wiedzę i predyspozycje do pracy na stanowisku Prezesa Zarządu.

Pełna treść ogłoszenia


tekst
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.