SEP w akcji -"Masz Głos-Masz Wybór"

Złotoryja Fot. Gabriela Kalinowska-Czakon
Złotoryja

Stowarzyszenie Edukacja Przyszłości bierze udział w Ogólnopolskiej „Akcji Masz Głos, Masz Wybór”, organizowanej przez  Fundację im. Stefana Batorego.

Głównym celem  akcji  jest  zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne. Przekonanie ich, że udział w sąsiedzkiej inicjatywie, bądź w lokalnych konsultacjach  jest równie ważny, jak podejmowanie odpowiedzialnych i świadomych decyzji w czasie wyborów do Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego. Przekonujemy, że mogą mieć wpływ na to, co dzieje się na ich własnym podwórku, w gminie, w powiecie.Program podzielony jest na kilka etapów, moim zadaniem jest  zaprezentowanie, jak w gminie, mieście i powiecie działa komunikacja na linii obywatele- samorządowcy z punktu widzenia różnych podmiotów: burmistrzów, wójtów, starostów, radnych, organizacji pozarządowych oraz obywateli.W trakcie działań  padną między innymi  pytania dotyczące :

  • kontaktów z radnymi (czy pełnią dyżury w urzędzie lub poza nim, udostępniają do siebie kontakty, etc.)
  • czy urząd komunikuje się z mieszkańcami nie tylko przez www i tablice, ale np. również przez media, ulotki w szkołach, newsletter?
  • czy na stronie łatwo znaleźć  istotne  informacje?
  • czy radni często otrzymują od mieszkańców e-maile?
  • w jakich sprawach mieszkańcy najczęściej się z nimi kontaktują?

Generalnie chodzi o to, aby pokazać  jak do tej pory samorządowcy komunikowali się z mieszkańcami  i  czy radni – wybrani jako przedstawiciele –reprezentanci obywateli -chętnie wsłuchiwali się w głos swoich wyborców? Problem pragniemy pokazać na poziomie gminy miejskiej , gminy wiejskiej i powiatu.Końcowym etapem będzie wystawienie rekomendacji.Nie ukrywam, że staramy się również o zdobycie wyróżnienia „  Super  Samorząd”. Konkurs odbywa się pod patronatem  Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Nagroda  przyznawana jest  corocznie tym organizacjom, które doprowadzą do ścisłej współpracy mieszkańców z lokalnymi władzami. Wierzymy w to, ze nasi samorządowcy są otwarci, chętni do współpracy i tak , jak nam leży im  na sercu dobro miasta, gminy, powiatu. Zapraszamy do współpracy!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.