SAT na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych i Juniorów.

SAT
SAT

Zawodnicy Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi kolejny raz udowodnili, że należą do czołówki klubów Taekwon-do na Dolnym Śląsku.

W miniony weekend w hali widowiskowo-sportowej w Brzegu Dolnym odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do, które stanowiły pierwszą eliminację do majowych Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Podopieczni Gabrieli i Karola Forgiel wywalczyli w sumie 16 medali. 
Medale dla sekcji złotoryjskiej zdobyli:

  • - Maja Górska – 2 miejsce walki juniorek -60kg
  • - Szymon Malec – 2 miejsce walki juniorów -62kg
  • - Jakub Serok – 2 miejsce walki juniorów -68kg
  • - Marek Zdancewicz – 3 miejsce techniki specjalne juniorów oraz 3 miejsce walki juniorów +75kg
  • - Nikodem Gadziński – 2 miejsce techniki specjalne juniorów oraz 3 miejsce walki juniorów -68 kg
  • - Roch Durachta - 3 miejsce walki juniorów młodszych -52kg
  • - Amelia Wałek – 2 miejsce walki juniorek młodszych -60kg 
  • - Maciej Gorzkowski – 3 miejsce walki juniorów +75kg

Większość zawodników SAT, która wystartowała w Brzegu Dolnym już po pierwszej kwalifikacji uzyskała prawo startu w Mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej. Pozostali walczyć będą podczas drugiej kwalifikacji 13. kwietnia w podwrocławskiej Lutyni. 

Do tego czasu zawodników SAT czekają dwa starty. Pierwszy z nich – Grand Prix Polski Juniorów i Seniorów odbędzie się w Głubczycach w dniach 22-24 marca. Drugim startem będą Międzynarodowe Mistrzostwa Fuji Mae Cup w hiszpańskiej Barcelonie, które odbędą się 6 kwietnia. Na 15 zawodników SAT czeka nie tylko start w prestiżowych zawodach, ale również sporo walorów turystycznych ze zwiedzaniem Wenecji, Barcelony czy francuskiego Lyonu włącznie.

Wszystkie starty w zawodach możliwe są dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Złotoryja, Gminy Jawor oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. 


Sportowa Akademia Taekwon-do
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.