Rozbudowa monitoringu miejskiego

Złotoryja, ulica Dworcowa Fot. Google Maps
Złotoryja, ulica Dworcowa

Do końca listopada zainstalowane zostaną 4 dodatkowe kamery w systemie monitoringu miejskiego. Nowe kamery zostaną umieszczone na: Bibliotece Miejskiej, na  ulicach Tadeusza Kościuszki i Dworcowej oraz na alei Miłej 6.

Po interpelacji, którą złożyłem jeszcze w grudniu 2018 roku, na skrzyżowaniu ulic: Kolejowej, 3 Maja i Zagrodzieńskiej zainstalowana będzie kamera szybkoobrotowa o rozdzielczości 5 megapikseli. Umożliwi ona rejestrację obrazu w dzień i w nocy,  swoim zasięgiem obejmie ulice wlotowe do miasta oraz park i tereny rekreacyjne przy ulicy Dworcowej. W przyszłości możliwe będzie rozszerzenie funkcjonalności monitoringu o stosowany już w innych miastach system identyfikacji tablic rejestracyjnych skradzionych pojazdów. Do transmisji sygnału wizyjnego do centrum monitoringu wykorzystany zostanie zlokalizowany w tym obszarze punkt styku dolnośląskiej sieci szerokopasmowej. Aktualnie trwają prace montażowe - poinformował radny Grzegorz Łoś.

Montaż czterech dodatkowych kamer będzie kosztował 85 834 złotych.

Monitoring miejski obsługuje 5 operatorów, którzy pracują na 8-godzinne zmiany. Przez dzień i noc śledzą na monitorach zapis  kamer rozmieszczonych na terenie miasta. 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.