Reymont w paczce

Szlachetna paczka Fot. Archiwum własne
Szlachetna paczka

Wolontariusze Szlachetnej Paczki wpadli na nietypowy pomysł promocji tej dobroczynnej akcji w Złotoryi. W centrum miasta ustawili konstrukcję w kształcie czerwonego pudełka przewiązanego białą wstążką, przypominającą wielki prezent. Ten nowy element w przestrzeni miejskiej przykuwa uwagę, bo zwykle w tym miejscu stoi pomnik Władysława Reymonta.

- Przysłoniliśmy ogromną czerwoną paczką pomnik, aby podkreślić znaczenie akcji Szlachetna Paczka w naszym mieście. Konstrukcja została zbudowana w celach informacyjno-reklamowych i ma stanowić świąteczną ozdobę miasta. To mój autorski pomysł, który narodził się dość spontanicznie, podczas jednej z rozmów z burmistrzem Złotoryi o pomniku Reymonta. Wtedy pomyślałem, że fajnie byłoby przed świętami przerobić monument w paczkę – tłumaczy Paweł Zabłotny, lider Szlachetnej Paczki w rejonie złotoryjskim.
Konstrukcja, postawiona przez wolontariuszy i kilku sponsorów, ma stać na pl. Reymonta, przy głównej drodze przez miasto, do końca grudnia.
W Złotoryi wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili w tym roku 82 potrzebujące rodziny, spośród których do projektu zakwalifikowanych zostało 38. – Każda rodzina to historia mniejszej bądź większej tragedii tych ludzi. Aby zostać włączonym do projektu, liczyła się nie tylko trudna sytuacja materialna czy losowa. Wolontariusze, którzy odwiedzali rodziny, szukali postawy bohaterskiej oraz weryfikowali potencjalnie obdarowanych według kryteriów Szlachetnej Paczki – tłumaczy Paweł Zabłotny.

W sobotę 21 listopada została otwarta baza danych projektu i od tej pory rozpoczął się proces poszukiwania darczyńców. – Zwracam się z apelem o wsparcie projektu. Paczkę może zrobić każdy, kto jest w stanie spełnić oczekiwania i potrzeby rodziny, które nie są wygórowane. Podjęcie wyzwania to nie tylko zrobienie świątecznej paczki, ale także podarowanie czegoś więcej – impulsu do zmian. Razem możemy sprawić, aby tegoroczne święta były radosne nie tylko dla nas – dodaje Paweł Zabłotny.

Informacje dotyczące złotoryjskich rodzin i ich potrzeb można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl

 

źródło zlotoryja.pl

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.