Radni promują akcję „Liczy się Polska”!

p.maciejewski Fot. Archiwum własne
p.maciejewski

Na Dolnym Śląsku rozpoczęła się akcja promocyjna „Liczy się Polska” pokazująca korzyści, jakie Polska odniesie dzięki środkom, które otrzyma w ramach Unijnego Funduszu Odbudowy. W ramach unijnego budżetu Polska może liczyć na bezzwrotne środki z Wieloletnich Ram Finansowych (klasyczny budżet UE) oraz na pieniądze przeznaczone na Fundusz Odbudowy. Łącznie będzie to 770 mld złotych.

Okolicznościowy billboard promujący akcję zawitał w piątek na złotoryjski rynek, na którym akcję promował senator Krzysztof Mróz oraz złotoryjscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości: radny Rady Miejskiej w Złotoryi- Paweł Maciejewski oraz radny Powiatu Złotoryjskiego- Władysław Grocki.

 Dzięki sukcesowi negocjacyjnemu premiera Mateusza Morawieckiego do Polski trafi rekordowa suma. Te środki zasilą polską gospodarkę i pozwolą na szybszy rozwój po zakończeniu pandemii COVID-19. Już w najbliższy wtorek w Sejmie odbędzie się głosowanie, w którym posłowie zdecydują o przyjęciu ustawy o zasobach własnych Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że parlamentarzyści opozycji zachowają się odpowiedzialnie i nie zablokują ogromnych środków dla naszego kraju - powiedział senator Krzysztof Mróz.

    Aby skorzystać z unijnych środków, decyzję w sprawie zasobów własnych musi zatwierdzić każde z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli tak się stanie, Unia będzie gotowa do uruchomienia środków już od czerwca tego roku. Sposób ich rozdzielenia w Polsce określać będzie Krajowy Plan Odbudowy, który ma zostać przesłany do Komisji Europejskiej jeszcze w kwietniu.


Te środki mają być kołem zamachowym lokalnych inwestycji, ponieważ finalnie trafią do przedsiębiorców i samorządów, także w regionie złotoryjskim. To szansa na inwestycje także w regionie złotoryjskim, między innymi na basen, na który mieszkańcy Złotoryi czekają już wiele lat - powiedział radny Paweł Maciejewski.To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.