Przedszkola otwarte od 6 maja?

Eksperymenty w przedszkolach Fot. Archiwum własne
Eksperymenty w przedszkolach

Rząd zapowiedział możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków od 6 maja. Decyzję w tej sprawie zostawił samorządom. Jak będzie w powiecie złotoryjskim?

Powrót do przedszkoli i żłobków będzie się wiązał z dużymi ograniczeniami. Najważniejsze, żeby dziecko było zdrowe – bez objawów chorobowych. O zamiarze przyprowadzenia dziecka do przedszkola trzeba powiadomić dyrektora placówki. To dyrektor wspólnie z organem prowadzącym określi szczegółowe rozwiązania w zakresie przyjęcia do przedszkola takie jak na przykład  liczba dzieci w grupie.


Trzeba opracować szczegółowe procedury zachowania bezpieczeństwa zarówno dzieci jak i nauczycieli i obsługi. Muszą być zgodne z wytycznymi ministerstwa i Sanepidu. Ważne jest aby przemyśleć jakie mogą być czynniki zagrożenia i wyeliminować ich jak najwięcej - komentuje Anna Melska dyrektorka przedszkola w Wojcieszowie. Decyzję, czy przedszkole będzie otwarte, podejmiemy wspólnie z burmistrzem w poniedziałek. Zastanowimy się, czy jesteśmy w stanie spełnić reżim sanepidu i dla ilu dzieci będziemy mogli zapewnić, w miarę bezpieczne, warunki. 

W Złotoryi ostateczna decyzja, co do otwarcia żłobków i przedszkoli, zapadnie po zasięgnięciu opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a i tak ostatnie słowo będzie należeć do rodziców, którzy albo poślą dziecko do żłobka, czy przedszkola, albo nie.

W Gminie Świerzawa przedszkola nie będą otwarte od 6 maja głównie z powodu braku chętnych rodziców. W informacji na facebooku burmistrz Paweł Kisowski (link) stwierdził, że w żłobku nie są w stanie spełnić reżimu sanitarnego. W samej Świerzawie przedszkola może ruszą od 11 maja. Szczegółowe informacje znane będą w przyszłym tygodniu. 
tekst
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.