Policjant ze Złotoryi powalczy o reprezentowanie województwa dolnośląskiego na szczeblu krajowym!

policja Fot. Archiwum własne
policja

Dolnośląskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji mają wyłonić najlepszego funkcjonariusza na stanowisku kierowania. W przedostatnim etapie tych eliminacji dyżurny ze Złotoryi zajął III miejsce i awansował do ostatniego etapu eliminacji, gdzie powalczy o reprezentowanie województwa dolnośląskiego na szczeblu krajowym.

Bez dobrego dyżurnego nie ma prawidłowo funkcjonującej jednostki Policji. Często to ten funkcjonariusz odpowiedzialny jest za prawidłowe, kompleksowe pozyskanie informacji o zdarzeniu, przetworzenie jej i odpowiednie kierowanie dostępnych policjantów oraz sprzętu.

Aby wyłonić najlepszych funkcjonariuszy pracujących na stanowiskach kierowania jednostek organizacyjnych w całym kraju zorganizowano Ogólnopolski Turniej Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji składający się z IV etapów. Pierwszy z nich odbył się na terenie komend miejskich i powiatowych, gdzie po rozwiązaniu testu wyłoniono reprezentantów jednostek. Komendę Powiatową Policji w Złotoryi reprezentował asp. szt. Wojciech Wójcicki. II etap odbył się w czerwcu br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Uczestniczyło w nim 33 funkcjonariuszy z województwa dolnośląskiego. Policjanci rozwiązywali test, składający się z 40 pytań, na które określono ramy czasowe. Do kolejnego III etapu, który odbędzie także we Wrocławiu na przełomie września i października br. zakwalifikowało się 8 funkcjonariuszy z najwyższą liczbą pozytywnych odpowiedzi. Wśród nich jest policjant ze Złotoryi, który zajął wysokie III miejsce a do I zabrakło mu zaledwie 1 punktu.

Zwycięzca kolejnego etapu będzie reprezentował garnizon dolnośląski w finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, który odbędzie się w dniach 22-23 listopada br. w szkole Policji w Katowicach.


źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.