Policjanci uratowali zaginioną kobietę

Pielgrzymka Fot. Archiwum własne
Pielgrzymka

Pielgrzymka: Prawie 5 godzin trwały poszukiwania za 66-letnią mieszkanką gminy Pielgrzymka, która wracając pieszo do domu zabłądziła.  Poszukiwania zakończyły się po godzinie 3:30 nad ranem.

Wczoraj przed godziną 23, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zadzwoniła zaniepokojona kobieta. Poinformowała, że jej 66-letnia matka przyjechała komunikacją publiczną do Złotoryi a następnie pieszo udała się do oddalonej o kilka kilometrów miejscowości, skąd miała ją odebrać rodzina. Podczas wędrówki kobieta zboczyła z głównej trasy, straciła orientację w terenie i znalazła się na skarpie, z której nie była w stanie zejść. Na szczęście posiadała przy sobie telefon komórkowy, za pośrednictwem którego poinformowała córkę o zdarzeniu.

Dyżurny złotoryjskiej Policji, mając na uwadze późną godzinę i niskie temperatury powietrza natychmiast na miejsce wysłał kilkuosobową grupę funkcjonariuszy, utrzymując stały kontakt telefoniczny z 66-latką. Policjanci przeszukiwali miejscowość, w której ostatnio znajdowała się kobieta. Kilka godzin sprawdzania terenów leśnych, dróg polnych oraz zarośli nie przyniosły skutku. Policjanci postanowili użyć sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych a dyżurny w tym czasie ustalał czy kobieta je widzi lub słyszy. Po godzinie 3.30 rano, w wyniku prawie 5 godzinnych poszukiwań, kobieta została odnaleziona na wale ziemnym, z którego nie była w stanie zejść o własnych siłach. Policjanci w trosce o zdrowie kobiety przetransportowali ją do szpitala na badania a następnie odwieźli do domu.

Dzięki szybko podjętym działaniom oraz odpowiedniej ich koordynacji życiu kobiety nic nie zagraża.

źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.