POŻAR GAZU NA SŁOWACKIEGO!

Złotoryja, Letnia, Słowackiego, ruch Fot. Archiwum własne
Złotoryja, Letnia, Słowackiego, ruch

Dzisiaj około godziny 13:30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP Złotoryja otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze przy budynku mieszkalnym wielorodzinnym na ul, J. Słowackiego w Złotoryi. Pożar wybuchł, najprawdopodobniej podczas prac przy instalacji gazowej.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano 3 zastępy JRG Złotoryja, OSP Prusice, OSP Zagrodno. Do zdarzenia wezwano również SPECJALISTYCZNĄ GRUPĘ RATOWNICTWA CHEMICZNO – EKOLOGICZNA „LEGNICA-2", a także policje i pogotowie gazowe.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce objęte działaniami ratowniczymi oraz udali się na rozpoznanie zagrożenia. Natychmiast przystąpiono do ewakuacji mieszkańców w sumie około 50 osób.

Pożarem objęta była skrzynka gazowa, pracownicy firmy, która prowadziła prace na instalacji, próbowali opanować płomienie, sypiąc ziemię i przykrywając rurę szmatami. Zdążyli wyłączyć zawór z gazem, co być może zapobiegło wybuchowi. Użyli też gaśnicy, ale było za późno – ogień przedostał się pod tynk i zaczął palić się styropian. Dym po kilkudziesięciu sekundach pojawił się na daszku wiatrołapu.

Strażacy natychmiast rozwinęli linię gaśniczą i rozpoczęli gaszenie pożaru oraz schładzanie zaworu gazowego. Dokonano także rozbiórki daszku wiatrołapu w celu wykluczenia pojawienia się kolejnych zarzewi ognia. Na koniec mieszkania oraz klatki schodowe w budynku sprawdzono miernikiem wielogazowym, który nie wykazał zagrożenia. Miejsce zdarzenie przekazano zarządcy budynku, a działania zostały zakończone.

Źródło : zlotoryja112

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.