Pijany kierował quadem niedopuszczonym do ruchu!

samochód Fot. pixabay.com
samochód

Policjanci z Złotoryi zatrzymali wczoraj 43-letniego mężczyznę, który kompletnie pijany kierował quadem. Pojazd był nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu, a kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie 43-latka.

Funkcjonariusze patrolując drogi położone na terenie gminy wiejskiej Złotoryja zauważyli mężczyznę kierującego quadem. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 43-letni mężczyzna, od którego mundurowi wyczuli woń alkoholu. Postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila. Podczas dalszych czynności okazało się także, że quad jest nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu a mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze uniemożliwili 43-latkowi dalszą jazdę a o jego losie zadecyduje sąd.

Policja przypomina, że quady nie są zabawkami a poruszające się po drogach publicznych powinny być sprawne technicznie, zarejestrowane oraz posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Do ich prowadzenia wymagane jest prawo jazdy minimum kategorii B1, które można uzyskać mając ukończone 16 lat, a w przypadku czterokołowców lekkich mogą nimi kierować osoby, które ukończyły lat 14 i posiadają prawo jazdy kategorii AM. Dodatkowo jeśli nie są fabrycznie wyposażone w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa, to zarówno osoba kierująca takim pojazdem, jak i osoba nim przewożona, są obowiązane używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.


źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.