Paraolimpiada w Złotoryi

Paraolimpiada 2019
Paraolimpiada 2019

24 października w Hali Sportowej Tęcza w Złotoryi odbyła  się Paraolimpiada Złotoryja 2019. Impreza organizowana jest w ramach realizowanego przez Powiat Złotoryjski projektu ERL - Educatio, Repetitio, Labora – kształcenie ustawiczne osób z niepełnosprawnością.

Głównym celem Paraolimpiady było eksponowanie możliwości motorycznych osób niepełnosprawnych, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz kształtowanie umiejętności komunikowania się osób niepełnosprawnych w sytuacjach zadaniowych. W Paraolimpiadzie Złotoryja wzięły udział niepełnosprawne intelektualnie osoby z Polski, Czech i Niemiec, łącznie 190 dzieci. Organizatorem imprezy był Zakład Aktywności Zawodowej w Świerzawie.

Wszystko udało się pięknie, szkoda tylko, że organizatorzy wraz z niepełnosprawnymi dzieciakami musieli czekać pół godziny z rozpoczęciem imprezy na zaproszonych gości, którzy nie dotarli. Dotyczy to przede wszystkim przedstawicieli Urzędu Miasta w Złotoryi i Starostwa Powiatowego w Złotoryi.

Radny, który ufundował nagrody rzeczowe dla dzieciaków powiedział :

Bardzo ubolewamy nad przedstawicielami starostwa, bo to była tak naprawdę ich impreza i nikt nie znalazł czasu, aby choć na chwilę wesprzeć rywalizację niepełnosprawnych dzieciaków, wręczyć im medale i nagrody , powiedzieć kilka ciepłych słów.

Dostałem statuetkę dla pana burmistrza, która przekazałem na sesji.Pan burmistrz wytłumaczył się, że miał spotkanie z firmą SANIKON. Przekazał sprawę panu zastępcy, ale pan zastępca miał dwie imprezy i z racji , że jest młody popełnił gafę i nie przyszedł.

Pan Paweł Kulig jest zapewne młody wiekiem, ale nie stażem, a pełniąc jednocześnie funkcję pełnomocnika do spraw oświaty i zastępcy burmistrza - powinien chyba uczestniczyć w tego typu imprezach?tekstTo pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.