Ozdrowieńcy mogą pomóc chorym na covid!

Klub Honorowych Dawców Krwi, Złotoryja
Klub Honorowych Dawców Krwi, Złotoryja

Akcja "Dawcom w Darze" będzie miała kolejny etap w Zespole Szkół Zawodowych. O szczegóły zapytaliśmy jednego z organizatorów- pana Marcina Zawiślaka.

Jesteśmy teraz na etapie tworzenia całego planu, harmonogramu i spotkań na przyszły rok. Ale została nam jeszcze jedna akcja w Zespole Szkół Zawodowych, która ma się odbyć 8 grudnia. Jeżeli ta zbiórka krwi dojdzie do skutku, bo boimy się, że może się nie odbyć z powodu pandemii. Staramy się zachować wszystkie obostrzenia sanepidowskie, aby nie narażać uczestników i obsługi na jakiekolwiek ryzyko.

Każdy dawca będzie przychodził co 5 minut, żeby uniknąć zbędnych zgromadzeń. Apelujemy głównie do uczniów szkół. Chcemy w ten sposób zaszczepić pozytywne zachowania wśród młodych ludzi. Ogłaszamy akcję za pomocą bilboardów, wysyłamy informacje przez facebook’a i poprzez social media.

Każdy krwiodawca, który przyjdzie, będzie miał wyznaczoną godzinę w odstępach 10 minutowych, żeby mógł  spokojnie wcześniej  wypełnić deklarację. Maksymalnie  jednocześnie będzie 4-5 osób .

Krwiobus przyjedzie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu- ten, który nas zawsze wspomaga z dzielną obsługą legnickiego MCK.

Pomyśleliśmy też o zbieraniu osocza od ozdrowieńców. Prosimy każdego ozdrowieńca, żeby najpierw zadzwonił do stacji krwiolecznictwa i dowiedział się na jakich zasad może oddać krew. Bardzo prosimy o wcześniejszą konsultację telefoniczną z Centrum Krwiodawstwa, bo oni tam rozwieją wszelkie wątpliwości.

Chcielibyśmy podkreślić, że zarówno ta , jak i poprzednie akcje nie mogłyby się odbyć bez wsparcia sponsorów .

Jest to ogólnopolska akcja krwiodawstwa i na terenie Złotoryi mamy już 4 podmioty prywatne, które cały czas nas wspierają: KEBAB, PLAY, OPONEX i  META. Wspiera nas także Urząd Miasta reprezentowany przez panią Annę Ardelli i Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Gratulujemy działań i życzymy powodzenia 7 grudnia!


tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.