OSP w Świerzawie otrzyma milion złotych na wóz gaśniczy!

pojazd ratowniczo-gaśniczy dla strażaków
pojazd ratowniczo-gaśniczy dla strażaków

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła listę dofinansowań dla pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla OSP za rok 2021. OSP w Świerzawie jest na liście!

Do  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi 314 samochodów o łącznej wartości blisko 244 mln zł. W większości (80%) będą to najbardziej uniwersalne, średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Zakupy samochodów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP przy dofinansowaniu Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (60,7 mln zł), dotacji z Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego (44,9 mln zł), dotacji MSWiA (19,6 mln zł) oraz środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych (14,5 mln zł). 

W gronie dofinansowanych jednostek jest 20 z Dolnego Śląska w tym jedna w regionie złotoryjskim – OSP w Świerzawie, która otrzyma ciężki samochód gaśniczy.

Zakup takich samochodów wymaga montażu finansowego z wielu źródeł. Oczywiście będą to nowe pojazdy. OSP w Świerzawie otrzyma ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości ponad 1 mln zł. – powiedział senator PiS Krzysztof Mróz.

Gmina Świerzawa przeznaczyła na ten cel w tegorocznym budżecie 450 tys. zł-poinformował burmistrz Świerzawy Paweł Kisowski.

Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzawie która otrzymała dofinansowanie na zakup nowego samochodu należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, którego celem jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze.

Zdjęcie pochodzi ze strony gov.pl


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.