Od 1 kwietnia całodobowe dyżury aptek

Starostwo Powiatowe w Złotoryi - autor zdjęcia Piotr Biliński Fot. Google Maps
Starostwo Powiatowe w Złotoryi - autor zdjęcia Piotr Biliński

Jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego od 1 kwietnia mieszkańcy powiatu złotoryjskiego będą mieli zapewniony całodobowy dostęp do aptek ogólnodostępnych.

Na najbliższej sesji Rady Powiatu Złotoryjskiego, która odbędzie się 26 marca, ma zostać podjęta uchwała w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Złotoryjskiego. Uchwała była konsultowana z właścicielami aptek, wójtami gmin oraz Dolnośląską Izbą Aptekarską. Na mocy wspomnianego aktu prawa miejscowego dyżury niedzielne oraz świąteczne będzie pełniło 9 z 11 złotoryjskich aptek. 

Najwięcej pracy będzie miała apteka przy ul. Kaczawskiej, która będzie otwarta codziennie (włącznie z niedzielą) od 8:00 do 21:00. Ponadto w każdym miesiącu wspomniana apteka będzie pełniła dyżur nocny przez 8 dni. Pozostałe apteki będą miały tylko po 3 "nocki" w miesiącu. Co ciekawe każdego 15 dnia miesiąca będą czynne nocą dwie apteki - apteka przy ul. Kaczawskiej oraz apteka na pl. Reymonta. Harmonogram będzie obowiązywał od 1 kwietnia 2015 do 31 marca 2016 r.

Zapewnienie mieszkańcom całodobowego dostępu do przynajmniej jednej apteki na terenie powiatu jest obowiązkiem rady powiatu wynikającym z art. 94 ustawy Prawo Farmaceutyczne.

PROJEKT UCHWAŁY WRAZ Z HARMONOGRAMEM DYŻURÓW APTEK

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.