Nieudana kradzież - włamywacz zatrzymany

policja Fot. Archiwum własne
policja

Dyżurny złotoryjskiej komendy otrzymał telefoniczną informację o mężczyźnie, który próbował się włamać do domu jednorodzinnego na ul. Podmiejskiej oraz do mieszkania na ul. Cmentarnej, jednak w obu przypadkach został spłoszony przez właścicieli.

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy udali się na miejsce zdarzenia ustalili rysopis mężczyzny, dzięki któremu już chwilę później zatrzymali podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim 19-letni legniczanin. Został on przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie przedstawiono mu 2 zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, do których się przyznał składając obszerne wyjaśnienia.

Jak się okazało, jego metoda działania była bardzo przemyślana. Wybierał mieszkanie lub dom jednorodzinny, gdzie dzwonił dzwonkiem chcąc sprawdzić czy są właściciele. Kiedy upewnił się, że nikogo nie ma w środku, wybierał okno usytuowane w niewidocznym miejscu, przez które dostawał się do wnętrza pomieszczenia. W jego zainteresowaniu było głównie złoto, biżuteria oraz pieniądze.

W toku prowadzonych czynności i zebranego materiału dowodowego, policjanci udowodnili również 19-latkowi włamanie do domu jednorodzinnego w Złotoryi, do którego doszło w ubiegłym roku. Jego łupem padła wtedy biżuteria oraz alkohol o łącznej wartość około 2 tysięcy złotych.


O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.